3.519 lei Preț vechi: 3.999 lei
Economisești 480 lei

Simplu. Rapid.
Făcut pentru munte.
De la primul MTB la XC de competiție.
Diferite terenuri. Diferite obiective. Alege stilul care ți se potrivește.
3.519 lei Preț vechi: 3.999 lei
Economisești 480 lei
2.549 lei Preț vechi: 2.899 lei
Economisești 350 lei
2.319 lei Preț vechi: 2.599 lei
Economisești 280 lei
7.499 lei Preț vechi: 10.499 lei
Economisești 3.000 lei
6.999 lei Preț vechi: 9.500 lei
Economisești 2.501 lei
8.499 lei Preț vechi: 12.699 lei
Economisești 4.200 lei
De la 4.559 lei
Economisești 440 lei
De la 5.879 lei
Economisești 1.116 lei
De la 33.919 lei
Economisești 8.480 lei
Aluminiu · SRAM SX Eagle 1×12 / NX Eagle 1×12
RockShox Recon Silver RL / FOX Rhythm 34 · 130 mm
De la 9.989 lei
Economisești 631 lei
De la 23.199 lei
Economisești 5.800 lei
2.399 lei Preț vechi: 3.399 lei
Economisești 1.000 lei
3.950 lei Preț vechi: 5.499 lei
Economisești 1.549 lei
4.599 lei
5.670 lei
3.999 lei
3.499 lei
2.890 lei
7.290 lei
6.199 lei
9.399 lei
8.350 lei
10.999 lei
15.199 lei
18.999 lei
5.299 lei
10.599 lei Preț vechi: 13.251 lei
Economisești 2.652 lei
8.049 lei Preț vechi: 10.069 lei
Economisești 2.020 lei
6.349 lei Preț vechi: 7.948 lei
Economisești 1.599 lei
16.639 lei Preț vechi: 20.795 lei
Economisești 4.156 lei
22.879 lei Preț vechi: 28.595 lei
Economisești 5.716 lei
33.279 lei Preț vechi: 41.595 lei
Economisești 8.316 lei
13.559 lei Preț vechi: 16.949 lei
Economisești 3.390 lei
10.169 lei Preț vechi: 12.719 lei
Economisești 2.550 lei
8.479 lei Preț vechi: 10.599 lei
Economisești 2.120 lei
5.919 lei Preț vechi: 7.399 lei
Economisești 1.480 lei
4.639 lei Preț vechi: 5.799 lei
Economisești 1.160 lei
Niciun model nu se potrivește tuturor filtrelor alese.
Un MTB hardtail este o bicicletă de munte cu suspensie doar în față, la furcă, și cu cadru rigid în spate. E mai ușor, mai eficient la pedalat și mai simplu de întreținut decât un full suspension, pentru că are mai puține piese în mișcare.
Se potrivește pentru cross-country (XC), ture lungi, trasee de trail ușor și drumuri forestiere. În colecția de mai sus sunt acum 37 de biciclete, de la primul MTB până la hardtail-uri de carbon pentru concurs.

Mai puțin de întreținut.
Mai mult de pedalat.
Fără amortizor în spate, aproape toată forța de pe pedale merge în înaintare.
Hardtail-urile sunt de trei tipuri: XC pentru viteză și urcări, trail pentru coborâri tehnice și recreaționale pentru plimbări și primul MTB. Alege după traseele pe care mergi cel mai des.

Pentru viteză la urcare și ture lungi, pe trasee rulante.

Mai multă cursă și o geometrie mai relaxată, pentru coborâri tehnice.

Primul MTB: confortabil, simplu de folosit și accesibil.

Un hardtail din aluminiu costă mai puțin și e rezistent la lovituri; unul din carbon e mai ușor și mai rigid. Alegerea ține de greutate și de buget.
Mai accesibil și rezistent la lovituri. Cele mai multe hardtail-uri de intrare și de trail sunt din aluminiu.
Mai ușor și mai rigid la pedalat. Îl găsești mai ales pe modelele XC de concurs, precum Orbea Alma M sau CUBE Reaction C:62.
Roțile de 29″ păstrează viteza și trec mai ușor peste obstacole; cele de 27,5″ sunt mai agile. Multe modele le folosesc pe amândouă: 27,5″ pe mărimile mici, 29″ de la S sau M în sus.
Păstrează viteza și trece mai ușor peste pietre și rădăcini. Este standardul pe hardtail-urile actuale, mai ales pentru bicicliștii înalți.
Accelerează mai repede și se simte mai jucăuș. Se potrivește pe cadrele XS și S, pentru bicicliștii mai scunzi.

Furca face diferența.
Cursa, tipul de arc și blocarea de pe ghidon schimbă mult felul în care merge un hardtail.
Când alegi un hardtail, verifică șase lucruri: furca, transmisia, frânele, tija telescopică, anvelopele și mărimea.
Cursa de 100–120 mm e tipică pentru XC, 130–140 mm pentru trail. O furcă pe aer e mai ușoară și se reglează după greutatea ta.
1×12 e standardul actual: o singură foaie și o casetă largă, fără schimbător față. Modelele de intrare folosesc 1×9–1×11 sau 2×.
Frânele hidraulice pe disc frânează mai puternic, cu mai puțin efort, și se reglează singure pe măsură ce se uzează plăcuțele.
Coboară șaua dintr-un buton de pe ghidon. Standard pe trail; pe XC de concurs lipsește adesea, ca să economisească greutate.
Fără cameră, soluția etanșează singură găurile mici, iar presiunea mai mică dă mai multă aderență.
Se alege după înălțime, din tabelul fiecărei mărci: la Orbea Onna, M e pentru 165–180 cm, iar L pentru 175–190 cm.
Filmul oficial Orbea „Pure Essence” prezintă hardtail-ul XC Orbea Alma.
Film oficial Orbea · Alma „Pure Essence”
Un MTB hardtail este o bicicletă de munte cu suspensie doar la furcă, fără amortizor în spate. E mai ușor, mai eficient la pedalat și mai simplu de întreținut decât un full suspension. Se folosește pentru XC, ture lungi și trail ușor.
Alege hardtail dacă mergi mai ales pe trasee rulante, urci mult și vrei un buget mai mic și mai puțină întreținere. Alege full suspension dacă mergi des pe coborâri tehnice, cu pietre și rădăcini, unde suspensia spate aduce aderență și confort. Vezi și bicicletele MTB full suspension.
Pentru XC, 100–120 mm; pentru trail, 130–140 mm; pentru plimbări și drumuri forestiere, 80–100 mm sunt suficienți. Mai multă cursă înseamnă mai mult control la coborâre, cu puțin mai puțină eficiență la urcare.
Roțile de 29″ păstrează mai bine viteza și trec mai ușor peste obstacole; cele de 27,5″ accelerează mai repede și sunt mai agile. Multe modele folosesc 27,5″ pe mărimile XS/S și 29″ de la M în sus, cum fac CUBE AIM și FOCUS Whistler; la Orbea Onna, mărimea S există pe ambele.
Aluminiul e mai accesibil și rezistent, potrivit pentru primul MTB și pentru trail. Carbonul e mai ușor și mai rigid, preferat pe modelele XC de concurs, ca Orbea Alma M sau CUBE Reaction C:62.
1× (de regulă 1×12) e standardul actual: mai simplu, fără schimbător față, cu o casetă foarte largă. 2× se mai găsește pe modelele de intrare și oferă pași mai mici între viteze.
Pe trail, da: cobori șaua dintr-un buton de pe ghidon și ai mai mult control la coborâre. Pe XC de concurs lipsește adesea, ca să economisească greutate, iar multe cadre de intrare sunt pregătite să o primească mai târziu.
Pornește de la înălțime și folosește tabelul mărcii pentru modelul ales, pentru că literele diferă de la o marcă la alta. La Orbea Onna, de exemplu, M e pentru 165–180 cm și L pentru 175–190 cm. Dacă ești între două mărimi, scrie-ne și te ajutăm.
Da. Un hardtail merge bine și pe asfalt, mai ales cu furca blocată și anvelopele umflate mai tare. Anvelopele cu profil mare sunt totuși mai lente și mai zgomotoase decât cele de oraș.
În colecția ProVelo, hardtail-urile disponibile pornesc acum de la 2.319 lei și ajung la 33.919 lei. Prețul crește cu materialul cadrului, cu calitatea furcii și cu nivelul transmisiei. Lista de mai sus arată mereu prețurile actuale.
Avem hardtail-uri de la CUBE, Orbea (Alma, Onna, Laufey), Giant, FOCUS, Cannondale și Santa Cruz, în funcție de ce e disponibil la producători. O parte sunt în magazin; celelalte se aduc la comandă, iar termenul ți-l confirmăm înainte de plată.
Magazinul ProVelo e în București, pe Șos. Nicolae Titulescu 155, și livrăm în toată România.